RESULTS RESULT
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KNABL Alois |
AUT | 0:59:08.2 | 0:00:00.0 | |
2. | KOČAŘ Lukáš |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 0:59:17.9 | 0:00:09.7 |
3. | DE KEYSER Christophe |
BEL | 0:59:42.4 | 0:00:34.2 | |
4. | HALLER Bob |
LUX | 0:59:48.0 | 0:00:39.8 | |
5. | DEBNAR Martin |
ŠUMAVSKÝ TRIATLON |
CZE | 0:59:49.9 | 0:00:41.7 |
6. | JURGENS Thomas |
BEL | 1:00:14.3 | 0:01:06.1 | |
7. | BADER Martin |
AUT | 1:00:18.7 | 0:01:10.5 | |
8. | ANHEUER Kristóf |
HUN | 1:00:27.2 | 0:01:19.0 | |
9. | SWINNEN Wannes |
BEL | 1:00:36.3 | 0:01:28.1 | |
10. | KABRHEL Tomáš |
DTC LITOMYŠL |
CZE | 1:00:38.2 | 0:01:30.0 |
11. | BÜHLER Ueli |
SUI | 1:01:03.1 | 0:01:54.9 | |
12. | PAP David |
HUN | 1:01:10.5 | 0:02:02.3 | |
13. | STOYNEV Emil |
BUL | 1:01:13.2 | 0:02:05.0 | |
14. | KAUROV Georgy |
RUS | 1:01:28.9 | 0:02:20.7 | |
15. | OSTROVSKIY Igor |
RUS | 1:01:30.6 | 0:02:22.4 | |
16. | KIRÁLY István |
HUN | 1:01:47.7 | 0:02:39.5 | |
17. | BICSÁK Bence |
HUN | 1:01:50.9 | 0:02:42.7 | |
18. | UVAROV Kirill |
KAZ | 1:01:51.0 | 0:02:42.8 | |
19. | BUZA Bence |
HUN | 1:02:08.4 | 0:03:00.2 | |
20. | DE JONGHE Lukas |
BEL | 1:02:14.4 | 0:03:06.2 | |
21. | ZÁLESKÝ Milan |
FORT SMC |
CZE | 1:02:17.9 | 0:03:09.7 |
22. | PRASOLOV Ilya |
RUS | 1:02:21.5 | 0:03:13.3 | |
23. | BERANGER Alessandro |
ITA | 1:02:23.1 | 0:03:14.9 | |
24. | SARWE Johan |
SWE | 1:02:33.1 | 0:03:24.9 | |
25. | LALEMAN Kobe |
BEL | 1:02:43.8 | 0:03:35.6 | |
26. | AGAPOV Pavel |
RUS | 1:02:48.2 | 0:03:40.0 | |
27. | OST Niels |
BEL | 1:03:26.0 | 0:04:17.8 | |
28. | SCHAL Zsolt |
HUN | 1:03:27.1 | 0:04:18.9 | |
29. | VANDYCKE Bas |
BEL | 1:03:43.2 | 0:04:35.0 | |
30. | TIMMERMAN Wouter |
BEL | 1:03:47.7 | 0:04:39.5 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | VILIC Sara |
CRO | 1:06:38.7 | 0:00:00.0 | |
2. | ORAZEM Monika |
SLO | 1:06:43.6 | 0:00:04.9 | |
3. | STOYNEVA Hrista |
BUL | 1:07:15.2 | 0:00:36.5 | |
4. | HAMBRUSCH Alina |
AUT | 1:07:53.0 | 0:01:14.3 | |
5. | TAKACS Anna |
HUN | 1:07:54.0 | 0:01:15.3 | |
6. | ORLA Alessia |
ITA | 1:08:05.2 | 0:01:26.5 | |
7. | HLAVÁČOVÁ Barbora |
ŠUMAVSKÝ TRIATLON |
CZE | 1:08:09.6 | 0:01:30.9 |
8. | FUCHS Renata |
HUN | 1:08:22.6 | 0:01:43.9 | |
9. | DELDAELE Charlotte |
BEL | 1:08:25.0 | 0:01:46.3 | |
10. | MOSER Theresa |
AUT | 1:08:36.3 | 0:01:57.6 | |
11. | VÍTOVÁ Linda |
TSK PRAHA |
CZE | 1:08:44.5 | 0:02:05.8 |
12. | PAP Eszter |
HUN | 1:08:54.9 | 0:02:16.2 | |
13. | ANDERSSON Mathilda |
SWE | 1:09:11.8 | 0:02:33.1 | |
14. | PROTASENYA Anastasia |
RUS | 1:09:11.9 | 0:02:33.2 | |
15. | SZAKALY Zsofia |
HUN | 1:09:27.9 | 0:02:49.2 | |
16. | GRABMÜLLEROVÁ Aneta |
LABE TRI CLUB |
CZE | 1:09:34.9 | 0:02:56.2 |
17. | TROHA Eva |
SLO | 1:09:59.5 | 0:03:20.8 | |
18. | VOZÁROVÁ Anna |
AUTHOR TUFO TI |
CZE | 1:10:32.2 | 0:03:53.5 |
19. | ADANICHKINA Alena |
RUS | 1:10:37.5 | 0:03:58.8 | |
20. | AGAPOVA Olga |
RUS | 1:11:58.7 | 0:05:20.0 | |
21. | HAUSER Julia |
AUT | 1:12:44.5 | 0:06:05.8 | |
22. | SZABO Adrienn |
HUN | 1:13:06.2 | 0:06:27.5 | |
23. | MESTER Dóra |
HUN | 1:13:13.9 | 0:06:35.2 | |
24. | SÖRÖS Katalin |
HUN | 1:13:20.5 | 0:06:41.8 | |
25. | CSERJÉSI Zoé |
HUN | 1:13:37.8 | 0:06:59.1 | |
26. | SÖRÖS Luca |
HUN | 1:14:28.3 | 0:07:49.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | TUTUKIN Ivan |
ST JEAN DE MONTS VEXDEE TRIATHLON |
RUS | 1:52:48.6 | 0:00:00.0 |
2. | BRYUKHANKOV Andrey |
MOSCOW TRIATHLON |
RUS | 1:53:41.6 | 0:00:53.0 |
3. | DĚDEK Vojtěch |
AC START KARLOVY VARY |
CZE | 1:56:06.8 | 0:03:18.2 |
4. | KUBÍNEK František |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 1:56:33.2 | 0:03:44.6 |
5. | KRŠŇÁK Jakub |
TRI CHEB |
CZE | 1:56:52.5 | 0:04:03.9 |
6. | ŘENČ Tomáš |
SK SLAVIA PRAHA |
CZE | 1:58:15.1 | 0:05:26.5 |
7. | IAKOVLEV Sergey |
YAKOVLEV TRI TEAM |
RUS | 1:58:22.7 | 0:05:34.1 |
8. | DVOŘÁK Ladislav |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:00:02.0 | 0:07:13.4 |
9. | VYSLOUŽIL Libor |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:00:05.7 | 0:07:17.1 |
10. | KUCHAŘÍK David |
TK MORAVSKÉ BUDĚJOVICE |
CZE | 2:00:12.2 | 0:07:23.6 |
11. | LEMBERKA Jakub |
E-On triatlon team |
CZE | 2:00:29.5 | 0:07:40.9 |
12. | KROUPA Tomáš |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:00:51.1 | 0:08:02.5 |
13. | VABROUŠEK Petr |
AUTHOR TUFO TI |
CZE | 2:01:22.2 | 0:08:33.6 |
14. | JANOUŠEK Jakub |
TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ |
CZE | 2:01:31.9 | 0:08:43.3 |
15. | NOVÁK Martin |
TC VANĚK J.H. |
CZE | 2:01:51.7 | 0:09:03.1 |
16. | PLZÁK Matěj |
TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ |
CZE | 2:02:30.7 | 0:09:42.1 |
17. | MAIWAELDER Lukáš |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 2:05:26.8 | 0:12:38.2 |
18. | KLEMENT Jan |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 2:07:43.2 | 0:14:54.6 |
19. | PICKA Matěj |
TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ |
CZE | 2:08:36.9 | 0:15:48.3 |
20. | PEJSAR Jaroslav |
E-On triatlon team |
CZE | 2:08:57.5 | 0:16:08.9 |
21. | TRUHLÁŘ Luboš |
CZE | 2:19:25.8 | 0:26:37.2 | |
22. | KUBÍČEK Petr |
LABE TRI CLUB |
CZE | 2:19:48.7 | 0:27:00.1 |
23. | MATERNA Jan |
CYKLOADAM RACING |
CZE | 2:21:45.5 | 0:28:56.9 |
24. | LANGHAMMER Tomáš |
Krušnoman Triathlon Team Litvínov |
CZE | 2:24:15.5 | 0:31:26.9 |
25. | ŠIRŮČEK Jaromír |
LABE TRI CLUB |
CZE | 2:30:58.0 | 0:38:09.4 |
26. | FIALA Aleš |
SK SLAVIA PRAHA |
CZE | 2:32:45.9 | 0:39:57.3 |
27. | KANIŠČEV Roman |
SALIT SUMTEX |
CZE | 2:33:59.5 | 0:41:10.9 |
28. | MEJZLÍK Petr |
TJ SPARTAK TŘEBÍČ |
CZE | 2:36:18.1 | 0:43:29.5 |
29. | SCHNEIDER Karel |
CZE | 2:55:43.2 | 1:02:54.6 | |
30. | POLAKIS Antonis |
GRE | 3:08:03.2 | 1:15:14.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | TSYGANOR Inna |
STADE POITEVIN TRIATHLON |
RUS | 2:11:50.6 | 0:00:00.0 |
2. | KUŘÍKOVÁ Petra Erika |
TJ BIŽUTERIE Jabl.N/Nisou |
CZE | 2:12:28.7 | 0:00:38.1 |
3. | ŠIMÁKOVÁ Jitka |
HISPORT Team |
CZE | 2:15:40.9 | 0:03:50.3 |
4. | POTŮČKOVÁ Eva |
TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ |
CZE | 2:18:14.6 | 0:06:24.0 |
5. | KOLÁŘOVÁ Hana |
TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ |
CZE | 2:20:15.2 | 0:08:24.6 |
6. | ŠANDOVÁ Milada |
CZE | 3:01:42.5 | 0:49:51.9 |
Statistics
Number of registered | 273 |
---|---|
Registered - Men | 185 |
Registered - Women | 88 |
Started | 260 |
Finished | 245 |