eGP Czech Cycling Federation - Toscany

ErgoCycling
DATE :15.5.2020 PLACE  :Vimperk

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
TUREK Daniel
Israel Cycling Academy
CZE 1:00:44.6 0:00:00.0
2.
STOŠEK Martin
FUTURE CYCLING - NORTHWAVE
CZE 1:00:54.1 0:00:09.5
3.
BÁRTA Tomáš
Tufo Pardus Prostějov
CZE 1:01:27.8 0:00:43.1
4.
BITTNER Pavel
MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ
CZE 1:02:39.7 0:01:55.0
5.
KELEMEN Petr
CCC Team
CZE 1:03:01.0 0:02:16.3
6.
TYRPEKL Karel
Tufo Pardus Prostějov
CZE 1:04:07.3 0:03:22.7
7.
KAŠPAR Jan
Team Dukla Praha
CZE 1:04:12.3 0:03:27.6
8.
UTTLEY Matthew
Team CLS
GBR 1:05:31.2 0:04:46.5
9.
RUNT Lukáš
SportRaces Cycling Team
CZE 1:06:08.2 0:05:23.5
10.
TELECKÝ Štěpán
TJ Favorit Brno
CZE 1:06:19.1 0:05:34.5
11.
ŘEHA Filip
PARDUS TUFO Prostějov
CZE 1:06:19.9 0:05:35.3
12.
VACEK Mathias
CZE 1:07:03.5 0:06:18.9
13.
METELKA Jozef
SVK 1:07:21.3 0:06:36.6
14.
MATUTE Willy
Delta
HON 1:07:56.4 0:07:11.8
15.
STOČEK Bruno
Tufo Pardus Prostějov
CZE 1:07:57.3 0:07:12.6
16.
- -
CZE 1:08:02.1 0:07:17.4
17.
ŠIROKÝ Štěpán
TJ Favorit Brno
CZE 1:08:26.3 0:07:41.7
18.
KUBIČÍK Martin
CZE 1:08:39.9 0:07:55.3
19.
SKARNITZL Jan
Cyklostar Mercedes-Benz Praha Trek
CZE 1:08:39.9 0:07:55.3
20.
LONSCHEIN Gary
USA 1:08:48.9 0:08:04.3
21.
KOPELENT David
TJ Favorit Brno
CZE 1:09:42.3 0:08:57.7
22.
KLÍCHA Martin
Rafkarna IDEA Cycling Team
CZE 1:09:54.7 0:09:10.0
23.
VACEK Karel
Team Colpack Ballan
CZE 1:10:28.5 0:09:43.8
24.
JJROBINSON -
GBR 1:10:29.1 0:09:44.4
25.
RUGOVAC Denis
AC SPARTA PRAHA
CZE 1:10:41.1 0:09:56.4
26.
- -
CZE 1:10:47.6 0:10:02.9
27.
ULIČNÝ Vladimír
Vipro
CZE 1:10:57.3 0:10:12.7
28.
PATTERSON Chris
USA 1:11:24.8 0:10:40.2
29.
CHASE Kindler
Tulsa Wheelmen
USA 1:11:38.6 0:10:54.0
30.
MACHADO Andre
Ciclismo2640
POR 1:11:41.6 0:10:57.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KORVASOVÁ Tereza
Dukla Praha
CZE 1:15:32.9 0:00:00.0
2.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
Maloja Pushbikers MTB
CZE 1:16:12.0 0:00:39.0
3.
JANDOVÁ Veronika
WCC Team
CZE 1:21:37.5 0:06:04.6
4.
HILL Megan
USA 1:21:53.2 0:06:20.3
5.
VORACOVA Nada
Tufo Pardus Prostějov
CZE 1:22:40.4 0:07:07.4
6.
NOVÁKOVÁ Zuzana
Sportraces Team
CZE 1:26:35.5 0:11:02.6
7.
- -
ITA 1:32:50.2 0:17:17.3
8.
SCHOBESBERGER Angelika
Team Mohrenwirt
AUT 1:40:01.2 0:24:28.3
9.
LADWIG Sabine
Team amas de casa
GER 1:44:19.2 0:28:46.3

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.