RESULTS RESULT + DIPLOMS
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BIRD Bruce |
Draft |
CAN | 0:43:58.5 | 0:00:00.0 |
2. | ORSET Jonas |
Nordic Trailblazer |
NOR | 0:45:59.4 | 0:02:00.9 |
3. | PEL Adam |
Team Adam |
NED | 0:47:36.5 | 0:03:38.0 |
4. | VLIEGHE Jan |
Raceperre |
BEL | 0:47:46.7 | 0:03:48.2 |
5. | GALINDO Alvaro |
Wattslab |
ESP | 0:47:56.0 | 0:03:57.5 |
6. | ROBINSON James |
R2R CC |
GBR | 0:48:30.8 | 0:04:32.3 |
7. | GRACIANI Leonardo |
BRA | 0:48:52.0 | 0:04:53.5 | |
8. | -ANDI -Fink |
FinKraft Cycling Team |
ITA | 0:49:14.7 | 0:05:16.2 |
9. | CRAMPON Loic |
FRA | 0:49:47.6 | 0:05:49.1 | |
10. | BENEDIK Jean-Philippe |
FRA | 0:50:10.5 | 0:06:12.0 | |
11. | LACADEE Frederic |
TEAM SPOC NICE |
FRA | 0:50:34.1 | 0:06:35.6 |
12. | MRÓZEK Marian |
TJ TŽ Třinec |
CZE | 0:50:44.1 | 0:06:45.6 |
13. | SOUSEK Karel |
CK Vinohradske Slapky |
CZE | 0:51:02.8 | 0:07:04.3 |
14. | SHEJBAL Jan |
Vojtěši Příbraz |
CZE | 0:51:54.5 | 0:07:56.0 |
15. | MOLTKE Henrik |
FBL |
DEN | 0:52:01.9 | 0:08:03.4 |
16. | VAN HINSBERGEN Chris |
Team Adam |
NED | 0:52:15.3 | 0:08:16.8 |
17. | GROSEN Mads |
BareCykling.dk |
DEN | 0:53:18.5 | 0:09:20.0 |
18. | NELISSEN stan |
NED | 0:53:47.5 | 0:09:49.0 | |
19. | MOSIER Brad |
Tierra Plan Racing |
USA | 0:54:04.0 | 0:10:05.5 |
20. | TUROŇ Marek |
TJ TZ Třinec |
CZE | 0:54:06.2 | 0:10:07.7 |
21. | LERANG Kenneth |
SSK |
NOR | 0:54:06.5 | 0:10:08.0 |
22. | SMOLIK Christian |
AUT | 0:54:56.7 | 0:10:58.2 | |
23. | ALEH Dubrounik |
Audax club Lida |
BLR | 0:55:04.4 | 0:11:05.9 |
24. | BIENIAS Łukasz |
RouvyPL |
POL | 0:55:21.0 | 0:11:22.5 |
25. | REINA la |
JPN | 0:55:35.9 | 0:11:37.4 | |
26. | CHIU Jaku |
NCCU Surveying 91 |
TPE | 0:55:42.0 | 0:11:43.5 |
27. | BYRD Eamonn |
Dublin Wheelers |
IRL | 0:55:53.2 | 0:11:54.7 |
28. | UHLÍŘ Vojtěch |
CZE | 0:56:57.2 | 0:12:58.7 | |
29. | LAGMANNSSVEEN Tor Erik |
BSK |
NOR | 0:57:04.2 | 0:13:05.7 |
30. | CUNHA Leonel |
POR | 0:57:05.9 | 0:13:07.4 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | HARDT Heike |
GER | 1:01:02.3 | 0:00:00.0 | |
2. | LADWIG Sabine |
GER | 1:02:42.5 | 0:01:40.1 | |
3. | LENZ Tanja |
Team Erdinger Alkoholfrei |
GER | 1:03:24.0 | 0:02:21.6 |
4. | GILL Laura |
CZE | 1:04:38.6 | 0:03:36.2 | |
5. | BROTT Joy |
Gritty Teeth Racing p/b Tri-City Bicycles |
USA | 1:09:20.3 | 0:08:17.9 |
6. | LEMUS laura |
GUA | 1:09:54.8 | 0:08:52.4 | |
7. | ROBERTS Maxine |
Team Portsmouth |
USA | 1:11:43.4 | 0:10:41.0 |
8. | POLINKA Pavla |
CZE | 1:15:17.5 | 0:14:15.1 | |
9. | BACH Nicole |
GER | 1:16:24.8 | 0:15:22.5 | |
10. | BELANGER Marie-Helene |
Karaté Jacques Dupont |
CAN | 1:21:50.3 | 0:20:47.9 |
11. | MORALES Edith |
Berimbau |
MEX | 1:22:22.4 | 0:21:20.0 |
12. | PEREIRA Silvia |
NaDesmontes Cycling Spirit |
POR | 1:23:38.1 | 0:22:35.7 |
13. | COOK Megan |
CAN | 1:26:49.5 | 0:25:47.2 | |
14. | VASCONCELOS ADRIANA |
Marcelo Rocha |
BRA | 1:27:45.9 | 0:26:43.5 |
15. | HUTTON Jo-Anne |
THATLLDO |
CAN | 2:13:41.1 | 1:12:38.7 |