RESULTS RESULT + DIPLOMS
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | VACEK Mathias |
Gazprom-RusVelo |
CZE | 0:24:03.2 | 0:00:00.0 |
2. | MAERTENS Martin |
CRYO RDT |
GER | 0:25:20.7 | 0:01:17.5 |
3. | SOMMER Anton |
GER | 0:25:59.5 | 0:01:56.2 | |
4. | HARRER Alexander |
radroo TEAM |
GER | 0:27:17.5 | 0:03:14.2 |
5. | CIMA Damiano |
Gazprom-RusVelo |
ITA | 0:27:21.9 | 0:03:18.6 |
6. | HEINOWSKY Enrico |
MRC Berlin |
GER | 0:27:28.6 | 0:03:25.3 |
7. | BERNSTEIN Sandro |
Team Rheinhessen |
ISR | 0:27:29.2 | 0:03:25.9 |
8. | GÉRAUD Cyrill |
GER | 0:27:30.0 | 0:03:26.7 | |
9. | SIMONS Ward |
BEL | 0:27:41.8 | 0:03:38.5 | |
10. | SCHULTE Dominik |
Mondraker Rockets |
GER | 0:28:57.4 | 0:04:54.1 |
11. | STUMPP Markus |
TEAM IMNAUER |
GER | 0:29:09.4 | 0:05:06.1 |
12. | VAGNER Romain |
FRA | 0:29:18.8 | 0:05:15.5 | |
13. | FRANK Gerhard |
GER | 0:29:20.5 | 0:05:17.2 | |
14. | SHEJBAL Jan |
Vojtěši Příbraz |
CZE | 0:29:33.3 | 0:05:30.0 |
15. | BENEDIK Jean-Philippe |
FRA | 0:29:33.8 | 0:05:30.5 | |
16. | EILERS Joerg |
GER | 0:29:39.4 | 0:05:36.1 | |
17. | STRÖMER Tobias |
GER | 0:29:49.5 | 0:05:46.2 | |
18. | SCHEEL Pirmin |
RSC Wiesbaden |
GER | 0:30:00.8 | 0:05:57.5 |
19. | SCHMIDT Matthias |
RFV 1990 "Die Löwen" Weimar |
GER | 0:30:06.0 | 0:06:02.7 |
20. | BERARDI Emiliano |
The Cycling Owls |
ITA | 0:30:11.1 | 0:06:07.8 |
21. | ROMMEL Morris |
GER | 0:30:20.9 | 0:06:17.6 | |
22. | ROSEMANN Felix |
GER | 0:30:33.8 | 0:06:30.5 | |
23. | HINZ Oliver |
MainPott |
GER | 0:30:42.0 | 0:06:38.7 |
24. | STAR Tigo |
GER | 0:30:48.4 | 0:06:45.1 | |
25. | GÜTTLER Benedikt |
GER | 0:30:51.1 | 0:06:47.8 | |
26. | FORNARI Luigi |
S.B.S |
ITA | 0:31:20.5 | 0:07:17.2 |
27. | KREMER Dennis |
Grenzfahrer e.V. |
GER | 0:31:20.9 | 0:07:17.6 |
28. | OEHLER Carsten |
TSV Krofdorf-Gleiberg |
GER | 0:31:21.8 | 0:07:18.5 |
29. | CUNHA Leonel |
POR | 0:31:25.0 | 0:07:21.7 | |
30. | MAES Peter |
BZR eCycling Club |
BEL | 0:31:42.7 | 0:07:39.4 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | LENZ Tanja |
Team Erdinger Alkoholfrei |
GER | 0:33:56.7 | 0:00:00.0 |
2. | WADHAM-SMITH Gabi |
GBR | 0:35:52.1 | 0:01:55.4 | |
3. | A. Bärbel |
Team Brucker Aalen |
GER | 0:37:09.0 | 0:03:12.3 |
4. | PEMBERTON Christine |
GBR | 0:37:56.7 | 0:04:00.0 | |
5. | WOLFF Lauren |
Rouvy Ambassador |
RSA | 0:38:00.4 | 0:04:03.6 |
6. | SCHRAMM Sabine |
TSG Niederhofheim |
GER | 0:39:07.9 | 0:05:11.2 |
7. | BRINK Daniela |
SC Oberursel |
GER | 0:39:44.8 | 0:05:48.1 |
8. | WEGNER Conny |
GER | 0:42:13.6 | 0:08:16.9 | |
9. | MISCHOK Susanne |
GER | 0:42:49.9 | 0:08:53.2 | |
10. | -KULENKAMP Barbara |
cycling pilots |
GER | 0:43:00.1 | 0:09:03.4 |
11. | GORREA Silvia |
ITA | 0:43:44.1 | 0:09:47.4 | |
12. | VOORTMAN Sybille |
GER | 0:43:47.5 | 0:09:50.7 | |
13. | GIMBEL Franziska |
GER | 0:43:59.8 | 0:10:03.1 | |
14. | JAMES Carly |
CZE | 0:45:30.3 | 0:11:33.5 | |
15. | MÜNCH Dagmar |
GER | 0:45:38.6 | 0:11:41.8 | |
16. | BECKER Tanja |
GER | 0:46:03.8 | 0:12:07.0 | |
17. | WAMMEN Annette |
RowPro |
DEN | 0:50:29.1 | 0:16:32.4 |
18. | ZIMMERMANN Silvia |
SUI | 0:51:34.2 | 0:17:37.5 | |
19. | FUNKE Margot |
GER | 0:51:43.6 | 0:17:46.9 | |
20. | ELLERT Eva |
SWE | 0:51:46.0 | 0:17:49.2 | |
21. | SKEPPAR Margit |
SWE | 0:52:06.8 | 0:18:10.0 | |
22. | HEINRICH Marion |
Team Bergziegen |
GER | 0:56:45.3 | 0:22:48.6 |
23. | MÜNKEL Annett |
GER | 0:57:12.2 | 0:23:15.5 | |
24. | DE MAS Michele-Cathérine |
GER | 1:07:07.6 | 0:33:10.9 | |
25. | LOOS Michaela |
GER | 1:08:27.9 | 0:34:31.1 |