RESULTS RESULT + DIPLOMS
Official results
Official results are not yet available on this websites
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | DITLEV Magnus |
DEN | 0:51:17.6 | 0:00:00.0 | |
2. | HAHNENBRUCH Simon |
Cycling Team Rhein-Main |
GER | 0:51:44.3 | 0:00:26.6 |
3. | JÄSBERG Atte |
FIN | 0:52:13.2 | 0:00:55.6 | |
4. | EMMERICH Andrew |
CK UNI |
SWE | 0:53:01.7 | 0:01:44.1 |
5. | HUETTE Alan |
CTeam Chartres |
FRA | 0:53:12.7 | 0:01:55.1 |
6. | SOUŠEK Karel |
CK Vinohradské Šlapky |
CZE | 0:53:47.6 | 0:02:30.0 |
7. | VABROUSEK Petr |
Titan Trilife Zlín |
CZE | 0:54:15.6 | 0:02:58.0 |
8. | STAHL Lukas |
TG Viktoria |
GER | 0:55:04.4 | 0:03:46.8 |
9. | TIKKANEN Tuomas |
TriathlonSuomi |
FIN | 0:55:42.1 | 0:04:24.5 |
10. | KANNINGA Roan |
NED | 0:55:44.4 | 0:04:26.8 | |
11. | COLUCCI Reinaldo |
BRA | 0:56:56.3 | 0:05:38.7 | |
12. | ROLINK Ben |
Bikkertje |
NED | 0:57:15.9 | 0:05:58.3 |
13. | EDOARDOELITE Edo |
Elite |
ITA | 0:57:24.5 | 0:06:06.9 |
14. | SPORIS Augustin |
Virtual Cycling Romania |
ROM | 0:58:19.7 | 0:07:02.1 |
15. | VYROUBAL Antonín |
CZE | 0:59:15.6 | 0:07:58.0 | |
16. | MARTINEZ Sylvain |
taxi-provencetours.com |
FRA | 0:59:42.0 | 0:08:24.4 |
17. | KUBIŃSKI Artur Kubiński |
Grupetto Warszawa Tri Lynx |
POL | 0:59:44.6 | 0:08:27.0 |
18. | RODRIGUEZ Dominique |
LPDA Pro Team |
FRA | 0:59:51.5 | 0:08:33.9 |
19. | VAN DEN BRANDE Noel |
BEL | 1:00:07.4 | 0:08:49.7 | |
20. | HOUŠKA Michal |
Road2kona |
CZE | 1:00:17.1 | 0:08:59.5 |
21. | BRYNNUM Niels |
DEN | 1:00:36.6 | 0:09:19.0 | |
22. | HERMELIN Wojciech |
POL | 1:00:45.8 | 0:09:28.2 | |
23. | BUCKINGHAM Mark |
GBR | 1:00:51.7 | 0:09:34.0 | |
24. | M. Maciek |
rvy_racing |
POL | 1:00:58.7 | 0:09:41.0 |
25. | HOCHEPIED stijn |
sportline cycling team |
BEL | 1:01:51.0 | 0:10:33.4 |
26. | SMRCKA David |
Six Monkeys |
CZE | 1:02:09.6 | 0:10:52.0 |
27. | BAARS Ruud |
Rouvy AchterHoek (NL) |
NED | 1:02:09.7 | 0:10:52.1 |
28. | VANDEPUTTE françois |
BBB racing |
BEL | 1:02:23.0 | 0:11:05.4 |
29. | LEE Calvin |
HKG | 1:02:50.3 | 0:11:32.7 | |
30. | ZIMMERMANN Wolfgang |
GER | 1:03:11.7 | 0:11:54.0 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BRIGGS Stephanie |
Raceperre |
CAN | 0:58:10.7 | 0:00:00.0 |
2. | BUCKINGHAM Lucy |
N/a |
GBR | 0:58:52.1 | 0:00:41.3 |
3. | BARTLETT Nikki |
GBR | 1:01:06.2 | 0:02:55.4 | |
4. | LANGRIDGE Fenella |
Tri Force Endurance |
GBR | 1:06:27.6 | 0:08:16.9 |
5. | BYRAM Lucy |
GBR | 1:07:25.8 | 0:09:15.0 | |
6. | WOLFF Lauren |
Rouvy |
BEL | 1:07:36.8 | 0:09:26.0 |
7. | SENDEL Tina |
MaliCrew |
GER | 1:07:59.6 | 0:09:48.8 |
8. | LENZ Tanja |
Team ERDINGER Alkoholfrei |
GER | 1:10:45.2 | 0:12:34.4 |
9. | PERMINGEAT Sandra |
ROUVY FRANCE Facebook Group |
FRA | 1:11:54.1 | 0:13:43.3 |
10. | RUEGGE Tabea |
SUI | 1:15:40.4 | 0:17:29.7 | |
11. | VAN DER LINDE Rebecca |
RSA | 1:15:41.6 | 0:17:30.8 | |
12. | HINNER Birgit |
GER | 1:16:44.9 | 0:18:34.2 | |
13. | TING MEYA |
RTL (Rouvy Taiwan League) |
TPE | 1:17:31.9 | 0:19:21.1 |
14. | MARKWARDT Gina |
DerTriathlon.Com Fürstenfeld |
AUT | 1:17:52.8 | 0:19:42.1 |
15. | STOLARČIKOVÁ Julie Sandra |
USK Akademik |
CZE | 1:17:57.8 | 0:19:47.0 |
16. | KLÁNOVÁ Štěpánka |
CZE | 1:27:05.1 | 0:28:54.3 | |
17. | TÖPFER Sabine |
Eintracht Frankfurt Triathlon |
GER | 1:33:41.1 | 0:35:30.3 |
18. | PARÉ Marjelke |
NED | 1:42:26.9 | 0:44:16.1 |