serie : serie logo
serie : serie logo

Jilemnická 50 ZP MV ČR

cross country skiing
DATE :25 - 26.1.2020 PLACE  :stadion Horní Mísečky

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ČECH Jan
Silvini Madshus team
CZE 1:58:54.8 0:00:00.0
2.
PROVAZNÍK Josef
ČKS SKI Jilemnice
CZE 2:00:58.3 0:02:03.4
3.
VYŠANSKÝ Eduard
ČKS SKI Jilemnice
CZE 2:01:06.3 0:02:11.4
4.
VEBER Tomáš
Kasper Swix Team
CZE 2:03:13.3 0:04:18.4
5.
JAVŮREK Petr
Kasper-Swix Team
CZE 2:04:23.0 0:05:28.2
6.
PLECHÁČ Petr
ČKS SKI Jilemnice
CZE 2:04:40.5 0:05:45.7
7.
PAULU Jan
CZE 2:05:06.5 0:06:11.7
8.
KOHOUT Milan
Silvini Madshus team
CZE 2:07:02.0 0:08:07.1
9.
MLÁDEK Jiří
USK-kanoistika
CZE 2:09:14.7 0:10:19.9
10.
TEPLY Robin
Rolnici
CZE 2:11:56.2 0:13:01.3
11.
SAJDL Martin
Žižkovský tygři
CZE 2:12:22.0 0:13:27.1
12.
PAPULA Lukáš
CZE 2:14:18.0 0:15:23.1
13.
OTTO Steffen
BERTSDORFER SV
GER 2:15:17.7 0:16:22.8
14.
RACZ Štefan
KOB-Kysak
SVK 2:15:42.9 0:16:48.1
15.
DROBNÍK Michal
ČKS SKI Jilemnice
CZE 2:16:40.9 0:17:46.1
16.
LEPKA Martin
Yellow House
CZE 2:17:12.7 0:18:17.8
17.
VEJNAR Josef
Jove Rollski VysokÉ N/j.
CZE 2:17:19.9 0:18:25.1
18.
DUCHÁČ Michal
BKL Machov
CZE 2:17:38.7 0:18:43.8
19.
KOLÍN Jan
vsk Humanita
CZE 2:18:03.2 0:19:08.3
20.
ŠVARC Petr
Žižkovský tygři
CZE 2:19:40.5 0:20:45.7
21.
KŘOUSTEK Martin
SKI Skuhrov nad Bělou
CZE 2:23:05.4 0:24:10.5
22.
KOŽNAR Aleš
ČKS SKI Jilemnice
CZE 2:24:03.6 0:25:08.8
23.
PÁNEK Tomáš
SK Stará Paka
CZE 2:24:53.4 0:25:58.5
24.
ZELENKA Petr
RopCzeSki Team
CZE 2:24:56.4 0:26:01.5
25.
OSYDA Artur
POL 2:25:31.1 0:26:36.3
26.
PACHOLÍK Jan
Roprachtice
CZE 2:26:07.9 0:27:13.0
27.
ČADA Tomáš
REDPOiNT Eleven team
CZE 2:27:27.3 0:28:32.5
28.
TEPLÝ Ondřej
HISPORT Team
CZE 2:30:38.6 0:31:43.7
29.
JANÁČEK Tomáš
SKP Maják Jablonec
CZE 2:32:22.0 0:33:27.2
30.
NOVOTNÝ Jiří
FEL Praha
CZE 2:32:34.3 0:33:39.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BOŘUTOVÁ Kamila
Mercedes Benz Salomon team
CZE 2:20:48.9 0:00:00.0
2.
HEJNÁ Anna-Marie
Silvini Madshus Race team
CZE 2:25:02.1 0:04:13.2
3.
JETMAROVÁ Jana
Ski klub Jablonec
CZE 2:27:44.8 0:06:55.9
4.
HNÁTKOVÁ Tereza
SPORTICUS team
CZE 2:55:08.6 0:34:19.7
5.
BLAŽKOVÁ Jana
HO Jiskra Tanvald
CZE 3:12:35.7 0:51:46.8
6.
KACÍŘOVÁ Svatoslava
LOKO TRUTNOV
CZE 3:12:58.0 0:52:09.1
7.
SVOBODOVÁ Marta
CZE 3:48:18.2 1:27:29.3
8.
BREBURDOVÁ Hana
Maratón klub Kladno
CZE 4:08:40.3 1:47:51.4

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.